Naša filozofia

Milí záujemcovia o šteniatko,

myslím, že plemeno Jacka sa môže hodiť ku každému z vás! V prvom rade si však treba zvážiť, či chcete psa.  Každý psí spoločník totiž vyžaduje pozornosť a opateru. Nie je to totiž hračka, ktorú môžete kedykoľvek vráťiť  či darovať ďalej.  Každý pes  potrebuje dostatok lásky, milé slovo, pohladenie. Všetky plemená potrebujú kontakt, dostatok pohybu a príležitostí ku hre so svojim pánom aj psími kamarátmi. Ani jackovia nie sú výnimkou. Tí hrubosrstí z času na čas potrebujú upraviť srsť – trimovaním.  Pokiaľ sa rozhodnete žiť aktívnejšie, venovať sa športom či rôznym psím aktivitám, Váš jack to len uvíta. Ak sa však rozhodnete leňošiť, pozerať televíziu, či sa len tak prejsť, bude to rád robiť s Vami! Odvďačia sa vám nekonečnou láskou, pochopením, pravým  priateľstvom, a nezabudnuteľnými zážitkami.  Jackovia majú dostatok energie a životného optimizmu tak, ako rada iných plemien. Nie sú to však žiadni tyrani či ničitelia, ako to bolo už pár krát v iných článkoch opísané.

Venujeme sa chovu čistokrvných JRT, tzn. s preukazom pôvodu. Náš chov sme sa rozhodli založiť na známych líniách z Austrálie, pretože je to krajina, kde bolo plemeno vyšľachtené. Chov podbrobujeme prísnej selekcii, ktorá spočíva v charakterových vlastnostiach, sfarbení srsti, štandardu exteriéru, ktorý popisuje FCI ale ktorý musí spĺňať i naše predstavy o výzore plemena a samozrejme, nemenej dôležité je zdravie a plnochruposť. Chováme na jedincoch, ktorí spĺňajú zdravotné  kritériá. Psíkov  dávame vyšetriť na PLL, dedičné ochorenia, patellu, audiometriu, zrak. Všetky vyšetrenia robíme v zahraničí a výsledky sú vystavené na medzinárodne uznávaných certifikátoch. Pravidelne sa zúčastňujeme výstav a s našimi jackmi  sa snažíme dosiahnuť čo najlepšie výstavné výsledky. Všetky naše chovné jedince majú niekoľko  titulov a šampionátov.

Vo väčšine prípadov  kryjeme v zahraničí.  Otcov našich šteniat starostlivo vyberáme a spojenia sú jedinečné –  neopakujeme ich. Šteniatka vyrastajú v našej domácnosti, máme ich neustále pod dohľadom. Keď už začnú chodiť, náš dom sa zmení na jedno veľké psie ihrisko (o množstve a intenzite upratovania radšej pomlčím). Fenku v čase gravidity ako aj počas celého „materstva“ kŕmime vyváženou, kvalitnou stravou, špeciálne na to určenou. Čo najkvalitnejšie sa snažíme kŕmiť aj šteniatka, ktoré mimochodom prikrmujeme už od 4. týždňa ich veku. S predajom šteniat sa neponáhľame, mnohé jedince u nás zostávajú dlhšie.  Nie je dôležité umiestniť šteňatá rýchlo. Dôležité je pre nás nájsť im ten  správny domov.

Kúpením jacka od nás patríte do našej „rodiny.“ A aj u nás je samozrejmosťou chovateľský servis, poradenstvo,  spolupráca.

Chov psov je pre nás nákladné hobby, spôsob sebarealizácie a nie zisková činnosť. Pri nákladoch na kvalitný životný štandard psov, veterinárnu starostlivosť, krytí špičkovými zahraničnými psami, jazdením na zahraničné medzinárodné výstavy a aj nákupom a importovaním nových jedincov to ani nie je možné. O investovaní času a energie nehovoriac – robíme to však pre potešenie!